Gril

Grilování

Praha

Grilování v Praze

28.04.-31.08.2022

Zajít si na piknik s grilováním nebo opékáním špekáčků do pražských lesů už není problém. V rámci Projektu čisté a zelené Prahy, Pro zdravé město, začaly v lesích hlavního města Prahy vznikat pikniková místa a místa pro grilování.

Praze je možné legálně rozdělat oheň a grilovat na třinácti místech (rok 2020). Konkrétně se jedná o tato místa:

Žižkov - park Židovské pece (nedaleko konce ulice Jilmová), park Parukářka (2 místa – pod vrchem Křížek a u ulice Malešická)
Obora Hvězda (u rybníka Ve Hvězdě).
Stromovka (4 místa – piknikové místo u cesty podél Podmokelské dráhy u fitness prvků, piknikové místo u cesty podél Podmokelské dráhy, piknikové místo u cesty na Císařský ostrov II, piknikové místo u cesty na Císařský ostrov I). Všechna místa dostupná z ulice Za Elektrárnou.
Hloubětín park Smetanka (U třech mostů – louka u Hořejšího rybníka)
Kunratický les (Vyhlídka, U Gizely)
Hostivař (parkoviště u přehrady, poblíž ulice K Jezeru)
Prokopské údolí (Klukovice u dětského hřiště)
Řepy/Motol (v Areálu zdraví a Aktivní lesopark Řepy)
Divoká Šárka (Zlodějka)
Chodov (grilovací místo Chodovská tvrz)
Velká Chuchle (Veřejné ohniště Chuchelský háj u ulice pod Akáty)
Ďáblický háj (ohniště v Areálu zdraví)
Hodkovičky Na Dubině (Praha 4 – Hodkovičky, ul. Na Dubině)

Ke standardnímu vybavení patří ohniště, dřevěný piknikový stůl s lavicemi odpadkový koš. Pikniková místa budou postupně vybavena i mobilními toaletami. U každého piknikového místa budou pracovníci Lesů HMP pravidelně doplňovat i dřevo. Návštěvníci piknikových míst se však musí řídit návštěvním řádem, který mimo jiné obsahuje informace, za jakých podmínek je možné v ohništi rozdělávat oheň. Ohniště je dostupné od 8:00 do 23:00 hodin.

V parcích, které má ve své správě Magistrát hlavního města, není povoleno rozdělávat otevřený oheň bez písemného souhlasu úřadu a uvědomění hasičů. Zvýšeného zájmu o pikniky si začínají všímat i restaurace v parcích a nabízejí za pár stokorun různé piknikové koše. Takovou službu je možné využít například Havlíčkových sadech anebo ve Stromovce.
 

Grillpointy na Výstavišti

Od roku 2020 je možné využít dva nové Grillpointy na pražském Výstavišti. Služba je zpoplatněná na 199 Kč za hodinu. Rezervaci provedete na webu publicgrills.com.

Gril