Festival

Toulcův dvůr

Praha 10 - Hostivař

Toulcův dvůr

29.04.-30.06.2022

Toulcův dvůr, středisko ekologické výchovy, tvoří komplex památkově chráněných budov (gotický špýchar, barokní stáje) a přírodní areál o rozloze 10 ha zahrnující sad, pole, louku, lužní les a také mokřad.

Areál se nachází v Praze – Hostivaři a návštěvníkům nabízí spoustu aktivit ve formě osvětových, vzdělávacích, kulturních a společenských akcí a kroužků. Najdete zde také Ekoporadnu, obchod s bio potravinami a Obchod na dvorečku s různými dekoracemi. Několikrát týdně zde naleznete i stánek, ve kterém se prodává místní zelenina, kytice a keramika. Kromě toho areál nabízí krásné prostředí k aktivnímu odpočinku.

K dalším zajímavostem patří návštěva farmy, na které probíhá projekt s názvem „Noemova Archa“. Setkáte se zde s původními českými plemeny hospodářských zvířat (přeštické prase, česká červinka nebo plemeno huculských koní).

Návštěvníkům je rovněž k dispozici Zdravá jídelna nabízející teplé obědy a další občerstvení, a místní Infocentrum, jehož pracovníci Vás rádi seznámí s děním v areálu nebo s jeho historií formou prohlídek s průvodcem. Také si v obchůdku Infocentra můžete zakoupit kvalitní český med, keramiku z chráněné dílny a další upomínkové předměty. Naleznete na něm i Semíkovnu, sdílenou knihovnu a veřejnou lednici. 

Areál Toulcova dvora je přístupný veřejnosti zdarma denně od 10 do 18 hodin, v zimních měsících do 16:00. Zdravá Jídelna je otevřena denně od 11:00 do 18 hod., Infocentrum od 9 do 17 hod.
 

Festival